FAQ

W przeciwieństwie do chemii gospodarczej i stosowanych w domu środków czystości te charakteryzują się dużo większą wydajnością i są dużo bardziej ekonomiczne. Środki te, to często koncentraty lub super koncentraty, dzięki czemu są bardzo ekonomiczne i oszczędne w dozowaniu, a wyższa z pozoru cena jest w rzeczywistości dużo niższa od chemii gospodarczej jeżeli weźmie się pod uwagę wydajność, jakość i czystość jaką gwarantują te preparaty. Zaopatrzenie w profesjonalne środki czystości dla firm należy dokładnie planować i warto wybierać sprawdzone produkty, które podnoszą efektywność sprzątania.

Podstawowy wybór  to zastosowanie środków czystości. Oczywiście możemy wyróżnić również inne kategorie, biorąc pod uwagę rodzaj detergentu, częstotliwość stosowania, ph preparatu i wiele innych parametrów.

Ekonomia , efektywność ,ekologia

Produkty chemii profesjonalnej od chemii gospodarczej niemal zawsze różnią się rodzajem użytej substancji czynnej. Ta występująca w produktach profesjonalnych może być nawet kilkukrotnie szybsza w usuwaniu zabrudzeń niż składniki stosowane w chemii domowej. Co oznacza, że produkty profesjonalne pozwolą nam na skrócenie czasu, który musimy przeznaczyć na sprzątanie dużych obiektów. W wielu firmach i przedsiębiorstwach przemysłowych czas odgrywa kluczową rolę.

Miejsca publiczne i hale przemysłowe ze względu na stopień i rodzaje zabrudzeń tam występujących, oraz wielkość tych obiektów, wymagają preparatów silniejszych i szybciej działających, czyli chemii profesjonalnej. W niektórych miejscach stosuje się je obowiązkowo, ponieważ przede wszystkim przekładają się one na większy komfort oraz płynność pracy.

Po gruntownym remoncie, na posadzce możemy znaleźć osady wapienne, resztki gipsu, czy inne osady mineralne. Najlepszym wyborem w takim przypadku jest preparat kwaśny o niskim pH, który bez problemu poradzi sobie z tego typu zabrudzeniami. Przed zastosowaniem tego preparatu należy pamiętać, że jest to produkt kwaśny. Nie nadaje się na powierzchnie, które nie są odporne na działanie kwasów. Mycie zaczynamy zawsze od najniższego stężenia, aby upewnić się, że nie uszkodzimy czyszczonej powierzchni. Natomiast po zastosowaniu posadzkę należy dobrze przepłukać wodą, aby ją zneutralizować.

Do usuwania pleśni używamy preparatów zawierające chlor. Należy pamiętać, że pleśń to grzyby a grzyby to nie tylko te elementy które widzimy. Grzybnia wnika w głąb struktury. To, co usuwamy środkami chemicznymi, preparatami grzybobójczymi to jedynie usuwanie widocznych plam. Działania trzeba systematycznie ponawiać, bo grzyby po 2-3 miesiącach pojawią się ponownie. Jedynym rozwiązaniem jest poprawa warunków panujących w pomieszczeniu (z reguły sprawna wentylacja załatwia problem).

Przy myciu paneli podłogowych wiele osób używa zbyt dużej ilości albo wody, albo detergentu. Tymczasem zarówno jednego, jak i drugiego wystarczy zaledwie odrobina. Panele należy więc czyścić wilgotnym mopem, z którego wcześniej wycisnęliśmy nadmiar wody. Najlepiej mopem płaskim, który jest łatwiejszy w odsączaniu z niego wody, zaleca się stosowanie preparatów z zawartością alkoholu który stosunkowo szybko odparowuje z powierzchni

Przyczyną powstawania smug na powierzchniach szkliwionych jest  nieodpowiedni dobór środków myjących jak również zła aplikacja preparatu , nieodpowiedni mop i zbyt duża ilość wody.

Na efekt mycia zastawy w zmywarkach ma wpływ kilka czynników , dobór odpowiedniego detergentu który uwzględni rodzaj mytej zastawy jak i twardość wody , stosowanie płynów płuczących nazywanych nabłyszczającymi , stosowanie procedur odpowiednie przygotowanie naczyń oraz ich ułożenie w zmywarce oraz procedur po zakończeniu mycia naczynia powinny schnąc poza komorą mycia aby nie skraplała się na nich woda , oczywiście czysta i sprawna zmywarka jest podstawą.

Dobór metody i środków jest uzależniony od materiału z jakiego wykonana jest fuga a za tym Płyn do czyszczenia fug powinien być dobrany tak, który umożliwia usunięcie uporczywych zabrudzeń a nie zniszczy powierzchni Nanosimy go bezpośrednio na fugę i pozostawiamy na kilka minut. Następnie należy spłukać środek wraz z zabrudzeniami wodą. W przypadku trudniejszych zanieczyszczeń potrzebna będzie też wąska szczoteczka. Czyszczenie fug nie może przebiegać jednak z wykorzystaniem narzędzi z twardym włosiem. Wybieramy więc miękkie włosie lub też delikatne ściereczki.